Snazaroo piešimo komanda


Straipsniai

10 patarimų kaip gerai praleisti laiką su vaikais

Pataria specialistas.

Skaityti daugiau

10 patarimų kaip gerai praleisti laiką su vaikais

Norite su vaikais užsiimti jūsų jaunystės laikų žaidimais, bet nežinote nuo ko pradėti?

Snazaroo kartu su vaikų auklėjimo specialiste Judy Reith siūlo jums dešimt skubių patarimų, kurie padės jums smagiai kartu su vaikais praleisti laisvalaikį vasaros atostogų metu.

1. Jums taip pat reikia laiko sau

Atminkite, kad ne tik vaikams, bet ir jums reikia poilsio akimirkų. Planuodami atostogų veiklą su vaikais, nepamirškite pasilikti šiek tiek laiko ir sau. Todėl labai naudinga tiksliai suplanuoti ką ir kada darysite, o dar geriau būtų, jei vaikams paaiškintumėte, kad jums reikia pasilikti laiko ir sau- naudingas net ir penkių minučių atokvėpis.

2. Pasirinkite veiklą pagal amžių

Šią vasarą jūsų vaikai tapo jau visais metais vyresni, todėl tai, kas buvo nuostabu praeitą vasarą, šiais metais gali tapti nuobodu. Pamėginkite surasti tokios veiklos, kuri ne tik būtų įdomi, bet ir atitiktų jūsų vaiko amžių. Su kūdikiais galite linksmai ką nors modeliuoti, žaisti vandens žaidimus ar suorganizuoti jiems išvyką į netoliese esantį parką. Tačiau vyresnius vaikus ir paauglius įtraukite į veiklos ir pramogų dienos biudžeto planavimą. Pamėginkite griežtai laikytis numatyto biudžeto- tiesiog palikite savo kreditinę kortelę namuose ir išsiverskite su pramogoms skirta pinigų suma.

3. Atsipalaiduokite

Dabar kaip tik yra tinkamas metas atsipalaiduoti ir pačiam pasijusti tarsi vaiku. Gali būti nelengva žaisti, tačiau tai vienas iš nuostabiausių dalykų, ką galite padaryti dėl savo vaiko. Jei būtumėte vaikas, ką jums patiktų veikti? Jums nebūtina tapti Deividu Beckhamu, galbūt jūs nenorėsite neįprastai apsirengti, bet nors pamėginkite. Vaikams tikrai patiks matyti jus atsipalaidavusius. Be to, linksmai praleistas laikas links jūsų ir jūsų vaiko atsiminimuose ilgam.

4. Tapkite išradingu

Tyrimais nustatyta, kad vaikams prie ekrano- tiek televizoriaus, tiek kompiuterio galima būti tik dvi valandas per dieną, ar net mažiau. Taigi, vietoj televizoriaus žiūrėjimo ar kompiuterinių žaidimų rinkitės meninę veiklą, panaudodami įvairias medžiagas, o galbūt išbandykite veido puošybą, nes tomis akimirkomis, kurias jūs praleisite kurdami kartu, užsimegs šilti santykiai tarp jūsų ir vaiko.

5. Pilnai pasinaudokite vietiniais resursais

Apsilankykite savo savivaldybės interneto svetainėje ar bibliotekoje, kur rasite daugybę nemokamų idėjų šeimų ir vaikų laisvalaikiui. Pasidomėkite vaikų auklėjimo klausimus analizuojančių interneto svetainių turiniu, paklausinėkite draugų arba įtraukite vaikus į paiešką.

6. Planuokite iš anksto

Kad patirtumėte kuo daugiau teigiamų emocijų minimaliomis sąnaudomis, ieškokite veiklos, kuri jums būtų įdomi, o jei išvykų dienos jums sukelia stresą, dėmesį sutelkite į tai, kokia turėtų būti jūsų pramogų diena ir aptarkite tai su vaiku. Niekas nenorti, kad jūs būtumėte pikti ir sudirgę, mažiausiai, žinoma, to norite jūs patys, todėl planavimui paskirtas laikas tikrai nenueis veltui ir jūsų šypsena pramogaujant darytoje nuotraukoje tikrai bus nuoširdi.

Iškylos į gamtą retai kada nenusiseka, ypač jei jūs pakviečiate vaikus kartu joms pasiruošti ir apsipirkti. Jei vaikai dalyvauja iškylos parengimo darbuose, būkite tikri, jie neatsisakys jiems siūlomo sumuštinio, ypač jei jį sutepė patys.

7. Būkite aktyvūs

Vasara yra tinkamas laikas vėl prisiminti seniai apdulkėjusį treniruoklį, pabėgioti ar pažaisti lauke kartu su vaikais. Arba galite „pasiskolinti“ draugišką kaimynų šunį ir kartu su šeima išeiti pasivaikščioti. O jei turite nuosavą sodą, galite pasistatyti kliūčių ruožą, pavyzdžiui, iš kokių nors senienų, ir jį įveikti. Tačiau būtinai dalyvaukite lenktynėse ir jūs!

8. Atnaujinkite žaislų arsenalą

Nebūtina laukti vakarėlio, kad nusipirktumėte naują žaidimą ar net veido puošybai skirtus dažus. Atostogos yra puikus laikas sutvarkyti žaislų ir žaidimų atsargas ir pasenusius pakeisti naujais iš labdaros parduotuvės arba apsikeisti su draugais. Prisiminkite, ką jums patikdavo veikti, kai buvote savo vaikų amžiaus ir pamėginkite vaiką sudominti kokiomis nors senomis tradicijomis ar jūsų laikų žaidimais.

9. Ugdykite draugiškumą gamtai

Ar pastebėjote, kiek daug yra būdų tapti geresniais ir išsaugoti žalią aplinką, kad mūsų anūkai galėtų džiaugtis gražia ir sveika planeta? Jūs galite ne tik būti gamtos draugas pats, bet ir paskatinti savo vaikus įsijungti į tokią veiklą. Perdirbimui skirtų daiktų rūšiavimas ir skirstymas gali tapti labai įdomiu užsiėmimu. Be to, paskirkite vaikui specialią zoną savo sode, kur jis pats galėtų ugdyti sodininko sugebėjimus ir auginti daržoves.

10. Nustatykite ribas

Geriausias būdas suteikti vaikams laimės yra su jais žaisti ir paskirti jiems šiek tiek savo laiko. Jei jūs dirbate, išsiaiškinkite savo galimybes. Galbūt jūsų viršininkas gali į jus kreiptis septynias dienas per savaitę ir visą parą? Kas iš tikrųjų atsako už jūsų laiką? Nors ir nebus labai paprasta, bet kuo dažniau stenkitės iš darbo išeiti laiku ir nors kelias valandas skirkite žaidimams su vaiku-ne įprastiems kasdieniams veiksmams, bet linksmybėms ir žaidimams. Nors jūs grįžtate iš darbo pavargęs, nustebsite, kaip lengvai šios kelios su vaiku praleistos valandos padės jums pailsėti ir pasidžiaugti.

Jei norite daugiau sužinoti apie Judy, jos siūlomus užsiėmimus mamytėms ir tėveliams arba apie jos naująją knygą „Mokykitės būti mama“ (Teach Yourself Mothergood), apsilankykite www.parentingpeople.co.uk


© 2019 Termolit. Visos teisės saugomos

Sukurta: Interneto svetainių kūrimas